100 Sosyal Medya Takipçisi Gerçekten Ne Kadar Değerli?

100 Sosyal Medya Takipçisi Gerçekten Ne Kadar Değerli?

100 Sosyal Medya Takipçisi Gerçekten Ne Kadar Değerli?

Sosyal Medyada bazı başarı ölçütleri 100 takipçi üzerinden değerlendirilir. Etkileşim oranı ve diğer kriterler buradan yola çıkılarak ölçülür.

100 Sosyal Medya Takipçisinin Gerçekten Ne Kadar Değerli olduğunu ölçmek adına Patel Kissmetrics’te bu soruları ve daha fazlasını cevaplamak için Facebook, YouTube. Instagram, Twitter. LinkedIn ve Pinterest’ten yararlanan 483 şirketi analiz etmiş.

Her şirket en az 3 yıldır tüm bu sosyal ağlardaymış ve her platformda en az 100 sosyal medya takipçisi varmış.

483 şirketten 159’u B2B alanında, 324’ü B2C’de.  Gelirleri ise yılda 10.000$ ile 250.000.000$ arasında değişen şirketler.

Bildiğiniz gibi sosyal medyada istatistikler 100 sosyal izleyiciye göre değerlendirilir.

Örneğin, trafiğe baktığımızda, 100 takipçi başına kaç ziyaretçi ürettikleri incelenmiş. İncelemede sadece organik sosyal medya trafiği değerlendirilmiş.

Organik sosyal medya trafiği 2015-2019 arasında % 38,6 düşmüş durumda.

Yazıda kritik bir çok veri daha mevcut.

Arzu edenler buradan ulaşabilir.

Ayrıca, sosyal medyada başarı için daha önce yazdığım şuradaki “Sosyal Medyada Başarı İçin Bilinmesi Gerekenler” yazımı da okumanızı tavsiye ederim:)

Sevgilerimle,

Turgut Erkaynak

Avatar
Turgut Erkaynak

Satış Kanalları Yönetimi, Müşteriye Gidiş ve Pazar Stratejileri konusunda uzman olan Turgut Erkaynak, Türkiye’nin önde gelen Gruplarında kazandığı Satış & Pazarlama & Yönetim alanındaki 15+ yıllık bilgi ve tecrübesini yüksek bir motivasyonla açık bir kaynak olarak sunmaktadır.