2021 B2B Pazarlamada 4 Trend

2021’de B2B Pazarlama’da Odaklanılması Gereken 4 Alan

2020 zor bir seneydi

COVID19 ile birlikte bir çok şirkette hedefler değiştirildi yeni taktikler denendi, beklentileri yönetmek ve dünyanın kırılgan durumu hesaba katılarak şirketlerin iletişim dili tekrar ayarlandı

#Pazarlama iletişiminde konu daha insancıl tonlara, gelişmiş sanal etkinliklere ve web seminerlerine, sosyal medyada daha iyi düşünce liderliğine ve tabii ki artan dijitalleşmeye döndü.

Peki 2021’de nasıl ilerlenecek?

2021 bir yaratıcılık, yenilik ve yeniden icat yılı olacağı tahmin ediliyor.

🚩Çok yönlülük her şey olacak
🚩İşletmeler yeni fikirlere açık olmalı
🚩2021’de konfor alanından çıkmak; zamanla değişmek, satışları artırmanın ve anlamlı B2B ortaklıkları kurmanın sırrı olacak

📣 SosyalMedya ve LinkedIn’in Gücü

LinkedIn, bir B2B platformu olarak büyümeye devam edecek ve platformu kullanan şirketler arasında özellikle video içerikte bir artış olmasını bekleniyor. Uzun metin gönderileri yerine video, potansiyel müşterileri büyüleyebilir ve daha fazla etkileşim sağlayabilir

🚩Birçok şirket lideri ve karar vericisi, sosyal medyayı ilgili eğilimleri araştırmak, potansiyel ortakları ve satıcıları bulmak ve incelemek için kullanıyor.

2021 için B2B hashtag#pazarlama stratejinizi düşündüğünüzde, mesajlarınızda ve taktiklerinizde esnekliğe öncelik verin. Mesajlarınızı geçmişteki kurumsal ve mekanik dil yerine daha insancıllaştırılmış şekilde sunulması eko sistem ile uzun vadeli ilişkileri ilerletmede harikalar yaratabilir.

📣 Kişiselleştirilmiş Sanal Etkinlikler

Şirketler artık büyük ölçekli, yüz yüze etkinliklerin 2022’ye kadar gerçekleşmeyebileceğinin farkına varıyor.

2020’de kazanılan deneyim ile 2021 sanal etkinlikleri daha iyi planlanacak ve daha kişiselleştirilmiş olarak tasarlanacak.

📣 Kaçınılmaz Dijitalleşme

2020′ dijital reklamcılığın arttığı bir yıl oldu.

Bir rapora göre sadece Amerika’da B2B pazarlama çalışanları, dijital reklamlara yaklaşık 8.14 milyar $ harcadı

( 2019’a göre %22.6 artış)

Ücretli sosyal medya kampanyalarına ve yerel dijital reklamcılığa ek olarak, SEO ve ücretli SEM, dijital pazarlamacılar için daha önemli hale gelecek.

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Sağlıkla kalın…

Turgut Erkaynak

Please follow and like us: