Neden Satış Koçluğu?

Neden Satış Koçluğu?

Neden Satış Koçluğu?

Turgut Erkaynak | Satış Koçluğu Seansları

Satış koçluğu, satış yöneticilerinin performansını en üst düzeye çıkarmak ve satış yöneticilerinin de satış ekibini olumlu yönde etkilemesini sağlamak için takip ettiği bir süreçtir.

Süreç, her temsilcinin ekibin kotaya ulaşma veya aşma kabiliyetine etkin bir şekilde katkıda bulunmak için desteklenir ve bireye özel programlarla uygulanır.

Bugün, dünyanın bir çok yerinde Satış Koçluğu çalışmaları ile, bireyden organizasyona üst düzey performansa ulaşan bir çok kurum etkin bir şekilde yararlanmaktadır.

Satış Koçluğuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Her şeyden önce kurumsal çalışmalarda aidiyet ve kurum sadakatini artırdığı belirlenmiştir.

Satış Temsilcilerinin üzerinde her zaman kota baskısı vardır ve belirli bir zaman sonra tükenmişlik hissi ve başka bir yerde daha büyük bir maaş arayışına girerler.

Yapılan araştırmalar, mesleki gelişim fırsatları birçok insanı kalmaya motive eder. Her 10 çalışandan 9’u mesleki gelişimin “önemli” veya “çok önemli” olduğunu ve 10 kişiden 4’ünün özellikle kurum içi programları istediğini söylüyor.

Dolayısıyla Satış Koçluğu yatırımı bu anlamda güç katmaktadır.

Diğer sağladığı faydalara baktığımızda ise,

  • Satış sürecini daha etkili yönetmek için,
  • İkna kabiliyetini geliştirmek için,
  • Müşteri bağımlılığı yaratmak için,
  • Doğru satış yöntemlerini seçebilmek için,
  • Doğru ve güçlü soruları sorarak merak uyandırmak için,
  • Karşı tarafın ihtiyaçlarını daha kolay anlayabilmek için,
  • Satışları hedefler oranında yükseltmek için ihtiyaç duyulduğu ortaya çıkarılmış durumda.

Turgut Erkaynak ile Satış Koçluğu Süreci

Neden Satış Koçluğu?

Turgut Erkaynak | Satış Koçluğu Seansları

İlk tanışma görüşmemizden sonra kaç seans bizimle birlikte olacağınızı, seanslarımızda neleri görüşeceğimizi, hangi yöntemlerin kullanılacağını paylaşıyoruz ve size özel bir program hazırlıyoruz.

Bu noktada, size faydalı olması açısından 3 seansı paket olarak ayrılmaz bir bütün olarak veriyoruz. Daha sonraki seanslara siz karar veriyorsunuz.

1.Seans :

Bireyi veya kurumu dinliyoruz, tanıyoruz.İhtiyacı ve Farkındalığı analiz ediyoruz.

2. Seans :

Belirlenen ihtiyaca yönelik olarak birlikte hedef belirliyoruz. Hedef üzerine birlikte değerlendirme yapıyoruz

3. Seans :

Belirlenen hedef/hedeflere ulaşabilmek için yapılması gerekenleri değerlendiriyoruz..

Daha sonraki seanslarda ise belirlenen hedefler için alınması gereken aksiyonlar, davranış değişimi, günlük iş akışına yönelik anlık çözümler gibi düşünebilirsiniz.
Bazı envanter uygulamaları ve ödevler de veriyoruz.

  • Görüşmeleri şehir ve yurt dışı için online yapıyoruz.. Skype üzerinden 40 dklık seanslar şeklinde.
  • İstanbul için yüz yüze yine 40 dk.
  • Haftada 2 seans tavsiye ediyoruz.

Seanslarımız 40 dakika sürüyor, mevcut sürecin haricinde çok farklı bir durum yaşarsanız programımızın içerisinde isterseniz bu konu ile ilgili çalışabiliyoruz.

Süreye bağlı olarak toplam birlikteliğimizin yarısına gelince gelişim ile ilgili durum değerlendirmesi yapıyoruz.

Tüm seansların sonunda tüm yaşanılanları, yaklaşımları, kararları ve bundan sonra yaşamınızda oluşturacağınız temel davranış biçimlerini görüşüyor, satış kariyeriniz ile ilgili hedef adımlarınızı belirliyor ve uzmanlığınızla ilgili kariyer haritanızı çıkartıyor, el sıkışarak ayrılıyoruz.

Satış Performansınızı artırmak ve çalışmalarınızın kurumunuz içinde fark edilmesi için online ve yüz yüze Satış Koçluğu desteği için hiç çekinmeden benimle iletişim kurabilirsiniz.

Birlikte yapacağımız çalışmalar ile kısa sürede mevcut potansiyelinizi daha iyi kullanacak ve daha sonuç odaklı olacaksınız.

Yeni Bir Başlangıç İçin Formu Doldurmanız Yeterli😉

Son olarak, çevrenizle paylaşmanız, beğenmeniz pozitif yorumlar ile desteklemeniz çok kıymetli ve son derece mutlu edici olduğunu paylaşmak isterim😉

Sevgilerimle,

Turgut Erkaynak

 

Please follow and like us:
Turgut Erkaynak
Turgut Erkaynak

Satış Kanalları Yönetimi, Müşteriye Gidiş ve Pazar Stratejileri konusunda uzman olan Turgut Erkaynak, Türkiye’nin önde gelen Gruplarında kazandığı Satış & Pazarlama & Yönetim alanındaki 15+ yıllık bilgi ve tecrübesini yüksek bir motivasyonla açık bir kaynak olarak sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın